Tekstil

Karaca Home Züccaciye ve Ev Eşyaları

30 Ekim 2012

Doğallığın pozitif enerjisi

Züchex Fuarının açılış gününde yakaladığımız Karaca Home’un yaratıcısı Bahadır Orsoğlu ile yeni marka üzerine söyleştik.

TÜYAP FUAR VE KONGRE Merkezinde 5-9 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen 23. Uluslararası Züccaciye ve Ev Eşyaları Fuan-Züchex’in ilk holünün tamamını kaplayan sürpriz marka Karaca Home’un hikayesini Bahadır Örsoğlu’ndan dinledik.

Karaca Home projesi ne kadar sürede kurgulandı?

Altı ay önce oluşturmaya karar verdiğimiz koleksiyonunun, dört buçuk ayda tamamladık. Önce düşünüldü, örneklendirildi, renklendirildi ve konsept oluşturuldu. Sonraki aşamada katalog çekimleri yapıldı, iş matbaa aşamasına geldi bu arada bir yandan ürünler hazırlandı. Koleksiyonun 272 sayfalık katalogu da 40 günde fotoğraflandı.

Koleksiyon oluşurken neleri ön planda tuttunuz?

Bu iş özgün olduğu için çok keyifli bir iş oldu, ne istediğimizi çok iyi bildiğimiz için doğru adımlar attığımıza inanıyorum. Tasarımcılar konusunda şunu söyleyebilirim, tasarımcıdan bir ürün geliştirmesinde istediğimizde onları yaratıcı olmaları için özgür bırakıyoruz. Aramızda karşılıklı bir güven var.

Satış politikanız nasıl olacak?

Doğru tasarımı doğru sunum ve doğru fiyat politikası ile başlattık. Satış noktaları olarak ise, Karaca Home ile Türkiye’de 800 noktada olacağız. Sene sonuna kadar hedefimiz 11-12 Karaca Home mağazası açmak.

Kurumsal kimliğiniz…

Karaca Home logosu minimal, bütün ürün gamını kucaklıyor.

Hedefleriniz nelerdir?

Altı ay içinde Türkiye’nin en iyi ev tekstil markalarından biri olmayı ve markayı beş senede dünyanın en iyi beş markasından biri yapmayı hedefliyoruz.

“Zileli ex Fuarının 1.800 metrekarelik 1. holü tamamen Karaca Home’a ait, stand inşası için 25 gün uğraşıldı. Benim için başarısı ise, insanların gözünde koleksiyonu beğenen bakışları görmek.”

Benzer Yazılar

Yorum Yok

Yorum Gönder